Zahájení studentského festivalu Lusofest

oslavy 50. výročí Karafiátové revoluce v Portugalsku

29. 4. 2024

Ve čtvrtek 25.4.2024 byl zahájen Festival lusofonních kultur, který každoročně organizují studenti portugalštiny. Tento den byl ve znamení padesátiletého výročí revoluce, s níž je spojen konec vlády autoritativního režimu v Portugalsku. Na její počest byla upořádána řada akcí: ve 12h se konala přednáška věnovaná portugalské autorce Terese Veiga, v 17:45 se vyprodaném kině Art promítaly krátkometrážní filmy s tématem Karafiátové revoluce a ve večerních hodinách proběhla v Mezzanine Café vernisáž politicky laděných kreseb portugalských karikaturistů (Cartoon) zakončená koncertem rodáka z Madeiry, zpěváka a kytaristy Miguela Menezese.

Festival bude trvat další tři týdny. Program i jeho aktualizace jsou k dispozici na sociálních sítích.

Všichni jste zváni!