Stipendia mexické vlády pro letní kurz mexického jazyka a kultury - nabídka platí do 24/5/2019

20. 5. 2019

Mexická vláda nabízí občanům České republiky v roce 2019 tři stipendijní místa umožňující účast v letním kurzu mexické španělštiny a mexické kultury pod názvem Curso de Verano de Idioma y Cultura Mexicana 2019. Kurz bude probíhat ve Středisku pro výuku cizinců (Centro de Enseñanza para Extranjeros, CEPE) na Universidad Nacional de México (UNAM) v Ciudad de México (http://www.cepe.unam.mx).

Zápis proběhne dne 28. června 2019, samotný kurz bude probíhat od 1. července do 14. srpna 2019 a závěrečné zkoušky se budou konat ve dnech 12., 13. a 14. srpna 2019. Dolní věková hranice pro účast v kursu je 18 let, horní věková hranice 35 let.
Stipendisté nebudou platit žádné zápisné a bude jim vyplaceno jednorázové stipendium ve výši 10 274 mexických pesos, a to až po ukončení kurzu. Cestu tam a zpět mexická strana nehradí.

Požadovaná dokumentace:

 Formulář žádosti o stipendium - ke stažení zde
 Životopis ve španělštině
 Motivační dopis ve španělštině v maximální délce dvě A4 (písmo Arial vel. 12, dvojité řádkování)
 Doporučující dopis (z akademického nebo pracovního prostředí) ve španělštině
 Doklad o úrovni španělštiny vydaný jazykovou školou nebo katedrou instituce, kde uchazeč studuje
 Doklad o dobrém zdravotním stavu vydaný veřejnou institucí s neoficiálním překladem do španělštiny
 Kopie rodného listu s neoficiálním překladem do španělštiny
 Uvedená dokumentace se odevzdává v papírové a digitální podobě na CD

Dokumentace musí být odevzdána na Velvyslanectví Mexika v České republice (V Jirchářích 151/10, Praha 1) nejpozději do 24. května 2019 do 17:00.
Ti žadatelé, kteří budou zařazeni do užšího výběru, budou pozváni k přijímacímu pohovoru na mexickém velvyslanectví, který se uskuteční mezi 20. a 31. květnem 2019.

Podrobné informace a pokyny jsou k dispozici zde.