Iberoamerická cena pro brněnskou portugalistiku

11. 5. 2019

V prestižní Iberoamerické ceně, zaštítěné velvyslanectvími Argentiny, Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Portugalska, Španělska, Uruguaye a Venezuely v ČR, se brněnské portugalistice dařilo i v letošním ročníku. Na prvním místě se umístila EVA TRÁVNÍČKOVÁ, studentka oborů Portugalský jazyk a literatura a Španělský jazyk a literatura, s portugalsky psanou prací „Quando a alma se torna material ou paralelos entre o espaço e a consciência no romance existencial Para Sempre, de Vergílio Ferreira“.  Čestné uznání dále získala DOMINKA DIBALOVÁ, studentka oboru Portugalský jazyk a literatura, s prací „Os aspetos da feminilidade no romance O Silêncio, de Teolinda Gersão“. Připomeňme, že v loňském ročníku rovněž vyhrála naše portugalistka Kateřina Rottová s prací „O motivo do centauro nos contos de José Saramago”.