Další ročník Iberoamerické ceny je tady

Iberoamerická cena se každoročně uděluje za nejlepší esej na téma spojené s některou z iberoamerických zemí. V soutěži v minulých letech několikrát uspěli i studující Ústavu románských jazyků a literatur.

7. 1. 2020 Eva Lalkovičová

Další ročník Iberoamerické ceny je tady

Letošní jubilejní 25. ročník soutěže o Iberoamerickou cenu vyhlašují velvyslanectví iberoamerických zemí v České republice se sídlem v Praze. Studenti a studentky zasílají práce související s Latinskou Amerikou na témata z oblasti kultury, vědy, umění, ekonomiky a další. Eseje jsou psané ve španělském nebo portugalském jazyce. Porota kromě jiného hodnotí zejména přínos práce pro vztahy mezi Českou republikou a iberoamerickými zeměmi.

Iberoamerická cena se uděluje už od roku 1994. Jde o prestižní ocenění jehož cílem je upevnit kulturní vazby a podpořit v České republice výzkum a zájem o témata spojená s Latinskou Amerikou. V minulých ročnících bylo oceněno hned několik studujících z Ústavu románských jazyků a literatur: v loňském roce cenu vyhrála studentka španělštiny a portugalštiny Eva Trávníčková s portugalsky psanou prací “Quando a alma se torna material ou paralelos entre o espaço e a consciência no romance existencial Para Sempre, de Vergílio Ferreira”, v roce 2018 zas hlavní ocenění získala Kateřina Rottová s prací „O motivo do centauro nos contos de José Saramago” a také v předchozích ročnících se mezi oceněnými často objevovala jména spojená s ÚRJL.

Studenti a studentky vysokých škol mohou své práce do soutěže zasílat do 1. února 2020. Vítězné práce obdrží finanční odměnu. Výsledky budou vyhlášeny v dubnu 2020.

Více informací a podrobné podmínky účasti naleznete na webové stránce http://www.premioiberoamericano.cz/?fbclid=IwAR3kr4ZrulRpnKUgr-KTFdYZjJVvRRqskeenmHF0TNoC8Wu_DY43ZLkBxb4. Informace o ceně lze sledovat také na facebookové stránce https://www.facebook.com/premioiberoamericano nebo na Instagramu pod označením @premioiberoamericano.

Autor fotografie Omar Corona, zdroj Unsplash