Čtením v přímém přenosu si studenti připomenou Mezinárodní den knihy

Čeští i španělští studenti budou ve čtvrtek 23. dubna číst fragmenty z románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, a to v přímém online přenosu.

20. 4. 2020 Eva Lalkovičová

Letošní Mezinárodní den knihy bude jiný – množství kulturních akcí k oslavě tohoto knižního „svátku“ se přenáší do online prostoru. Výjimkou není ani připravovaná akce Ústavu románských jazyků a literatur FF MU pod názvem „Odpoledne s Donem Quijotem“. Uskuteční se celá online a zajímavým způsobem – studenti a studentky si budou předávat pomyslnou štafetu a číst vybrané ukázky z českého překladu slavného Cervantesova románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Symbolicky se zapojí také studenti Erasmu ze Španělska a ze španělsky mluvících zemí, kteří přečtou v originále názvy příslušných kapitol.

Datum Mezinárodního dne knihy úzce souvisí právě s tímto španělským autorem – 23. duben je datem jeho úmrtí, stejně jako je datem úmrtí i dalšího světového velikána, Williama Shakespeara.

Štafetové čtení se bude konat online 23. dubna 2020 se začátkem ve 13 hodin. Více informací a odkaz ke sledování najdete v události na sociální síti: