Cena Pavly Lidmilové oceňuje překlady z portugalštiny

Oddělení portugalistiky FF UK ve spolupráci s Portugalským centrem v Praze vyhlašují 10. ročník soutěže o překlad z portugalsky psaných literatur, která byla na počest významné překladatelky z portugalštiny přejmenována na Cenu Pavly Lidmilové.

18. 11. 2019 Eva Lalkovičová

Autor fotografie Diego García, zdroj Unsplash

Do 31. ledna se studenti a studentky mohou s příspěvky hlásit do soutěže o nejlepší překlad z portugalsky psaných literatur.

Do soutěže se mohou zapojit překladatelky a překladatelé do 35 let a dlouhodobě pobývající v České republice, a to s příspěvky psanými v češtině i ve slovenštině. Do soutěže lze přihlásit uměleckou prózu, poezii a esej. Rozsah soutěžního textu je v případě prózy a eseje 15 až 20 normostran, u překladu poezie 150 až 200 veršů z tvorby jednoho autora.

Soutěžní překlady se odevzdávají do 31. ledna 2020. Pravidla soutěže najdete zde: