Tvůrčí Afrika v Brně (24. 5.): projekce On t'appelle Vénus a setkání s Gregem Germainem

velmi srdečně bychom vás, vaše kolegy a studenty pozvali příští týden v úterý 24. května od 19.00 hod. do Pomezí klubu, Kounicova 7 na projekci filmového záznamu představení On t'appelle Vénus a setkání s francouzským hercem a režisérem Gregem Germainem.

18. 5. 2022

Program:

Chantal Loïal: On t'appelle Vénus / Říkají ti Venuše (42 min.)
Režie filmového záznamu: Greg Germain
Záznam tanečně-divadelního představení guadeloupské choreografky a tanečnice Chantal Loïal, která ve své inscenaci Říkají ti Venuše vzdává hold africké hrdince Sawtche, která byla pokřtěna jako Saartje Baartman a proslula jako Hotentotská Venuše... silný divadelní zážitek, který dekolonizuje vaše myšlení!
Ve francouzském znění.
Trailer: https://vimeo.com/ondemand/ontappellevenus/203300130

Greg Germain: Cesta do paměti
Setkání se slavným hercem a režisérem. Čtení a povídání o literatuře (Rupaire, de Vigny, Musset, Césaire, Hugo, Glissant, Rostand, Chamoiseau, Walcott).
Francouzsky s českým překladem.

Greg Germain... je známý francouzský filmový a divadelní herec, režisér a divadelní ředitel s kořeny na Guadeloupu. Prezident Avignonského OFF festivalu v letech 2009-2016. Spolu s Marie-Pierre Bousquet vede v Avignonu divadlo Chapelle du Verbe Incarné, zaměřené na zámořskou a africkou dramaturgii. Stal se jedním z prvních herců tmavé barvy pleti ve francouzské televizi, jimž se dostalo zejména v 70. a 80. letech obrovské popularity. Proslul zejména svojí rolí Dr. Alphy v seriálu Médecins de nuit. V oblasti dabingu propůjčil svůj hlas např. americkému herci Willu Smithovi. V Praze a Brně představí prostřednictvím scénického čtení nejen své oblíbené autory jako např. Aimé Césaire, Patrick Chamoiseau, Derek Walcott…, ale také své filmové realizace divadelních představení, které se uskutečnily v Chapelle du Verbe Incarné v rámci Avignonského OFF festivalu.

Chantal Loïal - On t'appelle Vénus.jpgGreg Germain.jpgTvůrčí Afrika 2022 - program.jpg