Studentky oboru portugalská filologie z prvního ročníku natáčely didaktické materiály pro 4lmooc

Studentky prvního ročníku bakalářského studia oboru Portugalský jazyk a literatura dnes zahájily natáčení audiovizuálních didaktických materiálů OERS pro evropský projekt Romance languages for Slavic-speaking university students. Připomeňme jen, že 10. červen je v lusofonním světě dnem symbolickým, jelikož je každoročně věnován vzpomínce na velkého básníka Luíse de Camõese.

11. 6. 2022

A právě v tento den studentky Adéla Křížová a Klára Miklánková získaly své první pracovní zkušenosti. V natáčecím studiu nahrávaly dialog na téma žurnalistika a zdravotnictví, který bude sloužit jako didaktická pomůcka pro trénování živé konverzace v portugalském jazyce. Videozáznam dialogu se tak stane součástí OERS (Open educational resousrces) sekce Língua Viva (přel. Živý jazyk) pro úroveň B1 (SER).

Natáčení ve studiu bylo časově náročné, jak dokládá jedna z přiložených fotografií, ale díky pečlivé přípravě studentek a trpělivosti technických pracovníků z Centra informačních technologií byl úkol zvládnut na výbornou.

Děkujeme touto cestou nejen jmenovaným studentkám ale také Mgr. Irině Matusevich a bak. Martinovi Ingrovi z CIT FFMU.