Studenti mohou díky online výuce poznávat latinskoamerickou realitu zblízka

V rámci předmětu „Původní kultury a etnické minority v Latinské Americe“ se studenti v online prostředí potkávají se zástupci původních amerických společností.

9. 11. 2020 Eva Lalkovičová

Jedním z přednášejících je prof. Ronal Chaca z Universidad del Azuay (Cuenca, Ekvádor). Studentům přednášel o tématech spojených s kosmovizí původních obyvatel Amazonie. V dalším semináři byli do výuky přizváni i zástupci Saragurů, kteří mluvili o své kultuře a o významu udržovaných tradic. Začátkem listopadu pak byly hlavními náměty semináře tradiční obřady spojené se svátkem zesnulých.

V dalších týdnech budou na programu témata spojená s etnickou skupinou Shuarů. Prezentována bude jejich interpretace světa, ve vztahu k pojetí základních společenských hodnot.

Výuky se virtuálně účastní i studenti z Univerity v Pésci se svým vyučujícím, dr. Dominguem Lilonem. V diskuzi se pak probírají vybrané otázky, které souvisejí s danými tématy.