Profesor José Teixeira z Univerzity v Minho (Portugalsko) nabídne posluchačům romanistiky sérii přednášek o portugalském jazyce

18. 10. 2023

Ve dnech 23. 10. - 27. 10. 2023 bude portugalská sekce ÚRJL FFMU hostit významného vědce z oblasti portugalské lingvistiky, profesora Josého Teixeiru. Ten k nám z Univerzity v Minho zavítá, aby pronesl sérii přednášek o významu portugalského jazyka pro globální svět. V rámci lingvisticky laděných témat se však dotkne i vína a stáří v portugalských příslovích. Neméně zajímavé budou také přednášky o sociolingvistice, kde pojedná o žargonu a hantýrce, či o lexikologii a sémantice, kde se bude zabývat idiomatickými vazbami v portugalské reklamě.

Zveme všechny zájemce (více viz program) . Těšíme se na Vaši účast!