Portugalský velvyslanec navštívil Ústav románských jazyků a literatur

V úterý 21.3. navštívil Ústav románských jazyků a literatur FFMU portugalský velvyslanec, J. E. Luís de Almeida Sampaio.

24. 3. 2023

Po krátké neformální návštěvě vedení ústavu se v kavárně Mezzanine setkal se studentkami i vyučujícími portugalské sekce ÚRJL. S nimi diskutoval zejména na téma globálního významu portugalského jazyka. Zajímal se o studijní motivaci a ptal se na zážitky z cestování po portugalsky mluvících zemích. Návštěvou nás poctila také Gilda Machado (ředitelka Institutu Camões v Praze).

Portugalská delegace zavítala také na Rektorát MU a Úřad Jihomoravského kraje, kde byla hlavním tématem jednání vědecká spolupráce a zavedení portugalštiny na středních
školách, přičemž byla zdůrazněna role Masarykovy univerzity jako hlavního zdroje výuky portugalského jazyka v Brně i v Jihomoravském kraji.

Nedílnou součástí programu bylo ale také setkání s portugalskými vědci působícími v Mezinárodním klinickém výzkumném centru. Pan velvyslanec také pronesl přednášku na Fakultě sociálních studií na téma „How do they see us.“.

Podrobněji zde:

návštěva úrjl

návštěva úřadu jmk

návštěva rektorátu a přednáška na fss muni

návštěva mezinárodního centra klinického výzkumu