Festival francouzské kultury Bonjour Brno je za dveřmi

Francouzské filmy, koncerty, divadlo, ale také ochutnávku francouzské kuchyně přinese do Brna již tradiční festival Bonjour Brno, který se letos koná od 1. do 26. dubna.

5. 3. 2020 Eva Lalkovičová

Festival začne výstavou ilustrací dvojice francouzských umělkyň Valérie Etterlen a Paule Brun s tematikou vztahů mezi člověkem a přírodou, od 19:30 do 21:00 se pak v Místodržitelském paláci bude konat taneční představení. I další dny jsou stejně bohaté na různorodý kulturní program: 9. dubna uvede Mahenovo divadlo naposled Hledání ztraceného času, divadelní adaptaci stejnojmenného románu Marcela Prousta, 14. až 16. dubna se v Kině Art koná prohlídka francouzských filmů. Tradičním závěrem festivalu bude i letos pétanquový turnaj v Lužánkách. Kompletní program naleznete zde.

Festival Bonjour Brno pořádá Alliance Française Brno. Posláním festivalu je vytvořit atmosféru, která návštěvníky pomyslně přenese do jiné země, do magického prostoru, ve kterém mohou všichni bez rozdílu věku, národnosti či jazyka prožít společné lidské dobrodružství.

Více informací o festivalu se dozvíte na facebookové stránce Festival Bonjour Brno nebo na Instagramu Alliance Française Brno.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info