První mezinárodní konference v rámci projektu LMOOC a první prezenční schůze mezinárodních partnerů

22. 11. 2022

Na Filozofické fakultě Univerzity v Portu se v pátek a v sobotu, 7. a 8. října 2022, uskutečnila první mezinárodní konference v rámci projektu LMOOC4Slav nazvaná „Jazykové kurzy MOOC a volně přístupné výukové zdroje OER: nové tendence a výzvy“ (Language MOOCs and OERs: new trends and challenges”). Akademičtí pedagogové z různých zemí si předávali zkušenosti s virtuálními vzdělávacími kurzy a s otevřenými vzdělávacími zdroji při vysokoškolské výuce především portugalštiny a italštiny jako cizích jazyků.

Po sobotním dopoledním programu následovala první prezenční schůze mezinárodních partnerů projektu LMOOC4Slave, na které se řešily otázky vztahující se k jednotlivým rozpracovaným etapám projektu a k jeho následujícím krokům. Vedení schůze se ujala Borbala Samu z italské Univerzity pro cizince Perugia (UNISTRAPG) a účastnili se jí zástupci univerzity z Porta (UPORTO), z makedonské univerzity Cyrila a Metoděje ve Skopje, polské Jagelonské univerzity v Krakově a samozřejmě i z naší Masarykovy univerzity. Tu na schůzi zastupovaly Iva Svobodová a Eva Batličková.