Daniel Pereira de Sousa sobre a Ativação dos fibroplastos cardíacos / Daniel Pereira de Sousa o aktivaci srdečních fibroplastů

18. 7. 2023

Daniel Pereira de Sousa, MSc Ph.D, cientista português, da ICRC (International Clinical Research Center) e do Hospital Universitário de Santa Ana (Brno, República Checa) apresentou, no âmbito do projeto LMOOC4SLAV, a sua pesquisa sobre alguns aspetos relacionados com a área da bioquímica, nomeadamente, sobre a ativação dos fibroblastos cardíacos. Junto com o lusitanista, Igor Czjakowski, gravou uma entrevista em que falou em detalhe sobre a sua investigação, sobre a vida de um cientista na contemporaneidade e sobre a importância da medicina para a humanidade.

Este material audiovisual será igualmente completado por um certo número de exercícios centrados na terminologia técnica e no desenvolvimento das competências percetivas, gramaticais, lexicais, semânticas e discursivas.

Agradecemos aos nossos colegas pela participação.

Iva Svobodová

Daniel Pereira de Sousa, MSc Ph.D., portugalský vědec z ICRC (Mezinárodní centrum klinického výzkumu) a Fakultní nemocnice u sv. Anny (Brno), představil v rámci projektu LMOOC4SLAV svůj biochemický výzkum, v němž se věnuje problematice aktivace srdečních fibroplastů. Společně s portugalistou Igorem Czajkowskim, absolventem magisterského oboru Portugalský jazyk a literatura ÚRJL FFMU natočili rozhovor, který byl věnován nejen problematice samotného výzkumu, jakož i obecným otázkám jako je život vědce v současnosti či význam medicíny pro lidstvo.

I tento audiovizuální materiál bude doplněn o celou řadu cvičení zaměřených na odbornou terminologii a rozvoj percepčních, gramatických, lexikálních, sémantických a diskurzivních kompetencí.

Děkujeme kolegům za účast.

Iva Svobodová