Projektová konference v Neapoli

V rámci projektu LMOOC4slav se v uplynulých dnech 28. - 29. 9. 23 konala konference nazvaná „Language MOOC and OER: new trends and challenges“.

7. 10. 2023

Na nepolské univerzitě „L´Orientale“, se tak setkalo přes sto vědců a lingvistů z různých zemí: Belgie, Chorvatska, Kypru, ČR, Francie, Německa, Irska, Itálie, Severní Makedonie, Polska, Portugalska, Rumunska, Srbska, Slovinska, Španělska, Turecka atd. a přednesli příspěvky týkající se moderních metod výuky cizích jazyků, akademické mobility, jazykové diversifikace, tvorby kurzů cizích jazyků pro specifické účely, apod.

Členky partnerských týmů projektu (Isabel M. DUARTE, Fátima SILVA, Natalia CZOPEK, Iva SVOBODOVÁ) ve svém příspěvku „ Language MOOCs and OERs: partner or not? Insights from the LMOOC4slav project“ popsaly výhody kombinace platforem OER a MOOC v rámci výukových programů.

Součástí konference byla také večeře partnerů projektu.

Výsledkem konferenčních příspěvků bude knižní online vědecká publikace vydaná italskou univerzitou Universita per Stranieri v Perugii.